DŮLEŽITOST OBOČÍ A JEHO NAMALOVÁNÍ
Dneska jsem si pro vás nachystala článek o tom, jak důležité je obočí na vašem obličeji a jak si ho upravit k dokonalosti :o)

Pár pravidel pro trhání obočí
Začnu tím, jak si vlastně vůbec obočí vytrhat. Ano, i na tohle existují pravidla a většina z vás je s tím nejspíš seznámena. Přesto se občas při líčení setkávám s případy, kdy mají holky špatně vytrhané obočí.

 Základem je TRHAT SI OBOČÍ POUZE Z JEHO SPODNÍ LINIE! Taková jest pravda. Ve chvíli, kdy si chcete upravit chloupečky z vrchní linie obočí, dopouštíte se změny vlastního výrazu obličeje, což předpokládám, nikdo z nás nechce.
Další důležitou věcí u obočí je jeho DÉLKA. Člověk si řekne "nebudu chodit jak Brežněv se srostlym obočím" a vytrhá si ho do půlky oka. Pravdou je, že to kde začít trhat obočí a kde přestat si můžeme snadno naměřit.
Pomůcky: pravítko/tužka/libovolný rovný předmět dlouhý 10 - 20 cm
Postup: 1.přiložíte pravítko k nosu (na okraj místa, kde je chřípí (nevím jak líp to nazvat)) a vedete linii kolem vnitřního koutku oka. V místě kde vám pravítko protíná obočí by mělo začínat. 2.Končit by pak mělo v místě, kde se vám tvoří linie, okraj nosu -> vnější koutek oka -> konec obočí.

1.
2.

Tak, a teď konečně ke slibovanému "malování" obočí. Pokud patříte mezi ty šťastlivce s hustým obočím, budete to mít jednoduché, pokud k nám obyčejným smrtelníkům, budete si na tom muset nechat víc záležet. Připravila jsem vám takový "fototutoriál", který doplňuji komentáři. Hurá na to!
Pomůcky:
1)Tužka na obočí (musí se s ní blbě malovat, aby to dělalo čárky (jako chloupky :o) ), a obočí se nerozmazávalo. U volby barvy doporučuji světlejší odstíny a pro chladné typy blondýn spíše stříbrno-šedé - nebojte, nebude vypadat jako vaše babička ;o))
2) Štěteček (plochý, nejlépe zkosený)
3) Stín (v barvě která by se vám líbila na vašem obočí)
4) Korektor (buď malý v tužce nebo v kalíšku se štětečkem)
5) Kartáček na obočí (bývá často přímo na tužkách)
6) Gel na vlasy/ lak na vlasy/ speciální přípravky pro fixaci obočí

Začínáme malovat

Obočí je na obličeji tak moc důležitou věcí zejména proto, že nám dává výraz obličejerámuje oči. Ono na ně upozorňuje! :o) Proto si myslím, že by mělo být právě tak výrazné, aby je to dostatečně orámovalo (někdy to funguje líp než černá linka na očích), ale zase ne moc, aby to nevypadalo nepřirozeně a nepoutalo až příliš pozornosti samo k sobě (viz. nová Popelka).

Kdy: Můj osobní názor je malovat obočí těsně před malování očí (vidíte tak totiž jak moc si můžete ještě troufnout na ty oči) a zároveň doporučuji až po make-upu a pudru, abyste si svůj výtvor nezašmrdlali.
Jak: a) Začínáme tužkou na obočí. Já si třeba oblíbila tužku od značky CARTICE, která splňuje mé požadavky, co se malování týče, je cenově dostupná  (do 100kč) a má na konci i dobrý kartáček. S ní malujeme malé čárky, jako bysme dokreslovaly další chloupky. Odstín je na vás, je možné ho potom doladit tím stínem (ale počítejte s tím, že černou tužku už asi moc nezesvětlíte). Tam kde obočí chybí (a mělo by/chtěli bysme mít), tam ho protáhneme nebo přímo dokreslíme.
Výsledek vypadá takhle nějak:
3.
(Nelekat se prosím :D. Ono se to takhle zdá na první pohled s nenamalovanýma očima hodně, ale počkejte si až do konce)

b) Tak když už jsme tužku zvládli, vrhneme se na stín. Ten tam nanášíme proto, abychom vyplnili případné "díry", které se mohou objevit po sčesání obočí a navíc tím tak trochu zafixujeme tu tužku (asi jako když přes make up dáte pudr)
Aplikujeme ho plochým štětečkem. Pokud máte zkosený jste na tom ještě líp :). Doporučuji dělat to opravdu precizně a před nanesením si štětec trochu oklepnout o ruku, abysme se vyhnuli padání stínu pod oko.
4.


c) A aby naše obočí vypadalo opravdu precizně a rovně, obtáhneme ho korektorem. Doladíme kde jsme se úplně netrefili atd. :-D
5.


d) Ale pořád to není všechno. Ještě tomu něco chybí!
Jelikož jsme si teď všemi těmi přípravky ty chloupky uhladili, musíme je nějak přivést k životu, jelikož se tu snažíme o přirozené obočí. Zároveň chceme aby nám ty učesané chloupky jen tak neklesly a aby to obočí nebylo matné od stínu (to opravdu není moc přirozené :-D). Proto použijeme gel, nebo lak na vlasy, který si dáme na kartáček a obočí češeme tahy směrem nahoru.
Pozn. Pokud máte dobře nanesený stín i dobrou tužku, nebudete tam mít prosvítající místa, nemusíte se bát.
6.

A máme hotovo! :o) (s nenalíčenýma očima)
(s nalíčenýma očima a jakýmsi účesem)

2 komentáře:

  1. Ne že bych chtěla nějak radit nebo doporučovat, ale myslím, že by ses do konce života měla vzdát barevných stínů a linkovat, linkovat a linkovat! Protože jsem ještě nikdy neviděla nikoho, komu by TAK NESKUTEČNĚ seděla obyčejná černá linka. A to ani nezmiňuju to, že ta linka je dokonale udělaná. Prostě a jednoduše - škoda každého dne, kdy vyrazíš z domu nenalinkovaná, opravdu :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. díky :D ;D Linky taky zbožňuju! když ráno spěchám, můžu se na ně vždycky spolehnout :)) K tomu třeba výraznější pusu... ummm :D ... Ale stínů se jen tak vzdát nemůžu <3 , to je taky srdcová záležitost.. :)

      Vymazat