Bourjois Paris - flower perfection make-up

Už tu delší dobu nic nebylo. Moc se vám za to omlouvám :-( Mrzelo mě to pokaždé, co jsem se koukla na statistku. Bylo to hlavně kvůli časové tísni, ale taky proto, že jsem neměla na články moc nápadů.
Minulé úterý jsem si ale koupila make-up od Bourjois v nejsvětlejším odstínu 51, abych nahradila vypotřebovaný LANCOME. Je mi jasný, že čtyřstovkový make-up nenahradí dvouapůlnásobně dražší LANCOME, ale potřebovala jsem takového "světlejše" rychle a kolem 500-700,-.Vlítla jsem proto do SEPHORA a sdělila své přání slečně prodavačce. Ta mě ale zklamala tím, že jediné co tam je v této ceně je SEPHORA make-up ( 400) a tento Bourjois (taky 400), jinak zbytek je za 1100,- (které jsem v tu chvíli bohužel neměla).
Ukázala mi obě značky na své ruce a popisovala je. Bylo to moc příjemné, protože bylo vidět, že je má slečna opravdu odzkoušené! :) Ale řekla mi, že ten od Bourjois  nemá moc ráda. Když jsem se jí zeptala proč, odpověděla tak jaksi neurčitě ve smyslu, že neví a už ho prostě nepoužívá. Na její ruce ale vypadal 100x líp než ten "sephoráckej", tak jsem dala na své oko a řekla si, že to bude asi osobním vkusem.

No a jak tedy dopadl u mě?
Po tom co jsem ho od středy použila tak 1974983789737-krát, tak jsem vypozorovala tyto skutečnosti....

KLADY
Když jsem vyzkoušela make-up prvně, byla jsem nadšená! :). Smíchala jsem si ho s jiným tmavším, aby se mi hodil k pleti a po chvilce krásně přilnu a udělal takový ten plastický dojem.

Já přes něj ani nepotřebuji mnoho pudru (mám normální pleť) a zároveň nevysušuje.

Poměrně dost slušně kryje a stačí mi jen jeden nános k tomu, aby zakryl mé větrem ošlehané vesnické rudotváře :D (a to už je to říct)

Součástí balení je i aplikační houbička, která je "zabudovaná" nahoře ve víčku. To je takové milé překvápko :))

Dalším kladem je zaručeně cena. S 20% slevou mě vyšel na 320,- takže jsem si mohla koupit ještě tmavý pudr na korekce a lesk na rty, což, jak víme, potěší každou ženu.

A poslední klad, který musím vyzvednout, že vydrží celý den a nehne se :)


Taak a teď mrkneme na

ZÁPORY

Věc která mě na tomhle make-upu opravdu štve je, že se hrooooooozně špatně roztírá. Štětcem obvykle nemám moc šanci, musím si pomoct rukama a pak i houbičkou (nejspíš proto je tam přiložená). Což není  při spěchu zrovna ideální.

Pokud nejste zvyklé nanášet si na pleť pod make-up vždy podklad (krém, sérum, bázi, cokoliv), budete mít na obličeji pěknou mapku.

A 3. a poslední zápor je barva, která při nanášení je opravdu krásně porcelánová, ale po chvilce ztmavne tak o odstín až 2. Takže opět nic pro světlé duše. Navíc je to dost nepříjemné při míchání různých odstínů, protože než se s tím naučíte počítat, tak párkrát namícháte tmavší barvu než chcete.

ZÁVĚR

Upřímně - vůbec nevím, jestli bych make-up doporučila, nebo ne :D Je pravda, že když spěchám, jsem na něj naštvaná a nadávám. Onedá jsem se s ním malovala v autě a neměla jsem po ruce krém, tak jsem byla i flekatá. Ale když pak vidím, jak si krásně "sedne" a tu pleť sjednotí a k tomu tak pěkně vydrží, tak si ho zase pochvaluju :)
Takže to řeknu asi tak - lidem s velmi suchou a světlou pletí ho nedoporučuji. Ostatní ať si s informacemi naloží dle svého uvážení a potřeb ;)


4 komentáře:

 1. Tak stejně nevím. Ale děkuji za recenzi. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, oxiduje docela fest... :-( Já mám od Bourjois jen tři lesky na rty a moc bych chtěla ještě nějakou jejich tvářenku, tenhle make-up mě ani trošku neláká. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, na lesky jsem slyšela dobré ohlasy :) třeba s nimi budu mít brzy tu čest osobně :D :))

   Vymazat