Rozdíly ve stínování oka

Pěkný večer!


Dneska pro vás mám tip, jak nanášet různé druhy stínů podle požadované intenzity a výsledku :-)

Jdeme rovnou na to!

1. "Neviditelný" stín

Chcete dosáhnout absolutně přirozeného stínování oka? Tak to v žádném případě nepoužívejte ty malý aplikátory, který jsou přiložený u stínů!
jemné líčení

Ať už jde o nude look nebo o barevný stín, který vaše oko rozzáří, ale nejde o to, aby bylo vidět jak jste namalovaná, je tohle ta správná varianta pro vás.
Kupte si normální kulatý stětec s delšími štětinami. S tím naberete menší množství stínu a krouživými pohyby ho i snadno rozestínujete do ztracena. Pokud je vám líto peněz za štětec, použijte vlastní prsty a něžně s nimi stín ťupáním vystínujte.
 Rozdíl bude v intenzitě stínu - při nanášení prsty bude barva o trochu sytější. Pozor ale na bakterie, které si můžete saháním špinavými prsty do palety zanést
Pozor na!
Dejte si bacha na ten kulatý štětec. Pokud má příliš krátké štětiny, může se s ním za prvé blbě blendřit a za druhé bude nanášet příliš velké množství stínu.

Správný blender -  DaVinci2. Intenzivnější stín + tvarování oka

Máte radši něco výraznějšího, ale ne zase tolik? tohle je varianta pro vás!
Prvním krokem k tomuto looku je podkladová báze pod oční stíny. Jestliže chcete aby byl stín o něco intenzivnější než v kroku 1 a ještě vám vydržel po celý den, není jiné volby. Doporučit můžu s čistým srdcem třeba minerální bázi od elf, nebo bázi od ArtDeco.
intenzivní stín pro denní nošeníJak na to: a) naneste stín na pohyblivé víčko - ideálně blendrem. Díky bázi bude stín o něco výraznější. Pokud chcete aby byl na víčku stín hodně sytý, můžete nyní použít i pěnový aplikátor (ale s tím se spíš jen ťupe - nerozmazávat).
b) nechte otevřené oko, vezměte blender a v ohybu víčka (případně kousíček nad) přejíždějte blendrem, dokud nebude linie zcela neurčitá. Tohle platí i pro kouřovky (o těch ale o krok níž)
c) pod obočí naneste světlejší stín. Pokud jste stínování oka přehnaly, tímto to můžete trochu zachránit (ale jen béžovým odstínem)
báze pod stíny ArtDecoPozor na!

Dávejte si bacha na tu hranici oka. Opravdu nezajíždějte o moc dál než do ohybu víčka - mohlo by se vám stát, že už nebudete mít místo na rozestínovávání a budete mít stín až pod obočím, nebo vypadat, jako byste tam měla samolepku. Takže pevnou ruku a trpělivost!

3. Pravé kouřové líčení

Chvíle kdy se černá stává černou!

Dneska už se o kdejakém líčení říká, že jsou to "kouřovky". Když přijde zákaznice a chce kouřové líčení, nikdy si nejsem jistá, co opravdu chce.
Jasně, chápu že rozestínování oka do ztracena působí dojmem dýmu, ale přirovnala bych to k tomu, jako když se i "neopravdovým" džínům říká džíny. Prostě to není džínovina když je to strečový!
A zrovna tak to nejsou kouřovky, když není podkladem rozetřená tužka na oči!

Klasika jsou černé kouřovky, ale můžete si je vyrobit v jakékoliv barvě. Základ je ale vždy černá (nebo prostě hodně tmavá) tužka na oči.
Ta je tam proto, aby se stín lépe chytil (tužka udělá větší efekt než báze) a navíc se černá stane opravdu uhlově černou, resp. každý stín o něco ztmavne, když má takový podklad.
kouřové líčení


Jak na to:
a) naneste kajalovou tužku na pohyblivé víčko a na spodní víčko. Pokud  chcete jemnější kouřovky, tak jen třeba do půli víčka, nebo spíš  takovou silnější linku.
b) tužku vpracujte do víčka (horního i spodního) plochým štětcem
c) až teď nanášíte stín na víčko blendrem a jako v předchozím kroku jezdíte v oční jamce. Tvar štětce už zajistí jemné vystínování i nad oční jamku :-) (nezapomeňte na spodní část oka)
d) co dělá kouřovky kouřovkama je také černá vnitřní linka po obvodu celého oka.

Pozn. Pro kouřovky "od bílé po tmavou" se podkladová tužka nanáší až od půlky oka ;)
plochý štětec pro vpracování tužky - M.A.CPozor na!

Tady je víc než důležité dávat si pozor na poprášené okolí pod očima. Vypadaly byste jako můry.. Takže velice doporučuji nanáše make up až po nalíčení očí, případně toto okolí pod očima vyčistit micerálkou a dolíčit make-upem/korektorem.
A druhé pozor na velmi výraznou tvářenku. Tady se tvářenka buď nedává (místo ní použít rozjasňovač) nebo hodně hodně světlý a  přirozený odstín.


4. Velmi intenzivní stín na pohyblivém víčku - denní verze

Pokud chcete zajímavé líčení na které bude každý koukat, rozhodně doporučuji tohle. Trik je v tom, že je velice výrazné ale zároveň je vidět jen když máte zavřené oči nebo mrknete.
Ale aby bylo zajímavé, je potřeba mít velmi velmi velmi sytý stín.
Intenzivní stín na pohyblivém víčku 
Jak na to:
a) Stejně jako u kouřovek použijeme jako podklad tužku na oči. Ale tentokrát BÍLOU(!) kterou vpracujeme do víčka
b) Aplikátorem, nebo plochým štětcem naneseme stín.
c) okraje jemně rozestínujeme štětcem. Ale ani o píď dál než k ohybu oka. (Maximálne udělat takový ocásek jako na obrázku dole)
d) můžete a nemusíte nad tento stín nanést ještě neutrální hnědý stín po nepohyblivém víčku (viz obrázek výše)

Pozn.: Pokud máte např. pigment (presovaný/sypký), můžete ho použít i bez bílé tužky, nebo třeba jen s bází. Ale pokud je to obyčejný stín, je potřeba ta bílá tužka
Je vidět jen decentně, nebo vůbec při  plně otevřeném oku

Pozor na!
Opravdu si u tohoto líčení dejte pozor na přesažení toho očního ohybu. Toto líčení není příliš stínované, ale zato je velice výrazné, takže by působilo dojmem samolepky, která vážně není moc sexy..
...5. Velmi intenzivní stín na pohyblivém víčku - večerní verze

V tomto bodě je už zapotřebí použít pigment.

Jak na to:
a) na ruce nebo na paletě si smícháme sypký pigment s roztokem (edit: například duraline od Inglot), nebo s očními kapkami a tím vytvoříme takovou kaši.
b) jelikož je tato směs vlhká/mokrá/krémová musíme nanášet bezpodmínečně plochým štětcem
c) u tohoto líčení můžeme velice velice velice mírně přesáhnout ohyb oka (velice velice velice mírně = 1mm :-))

Pigmenty se třpytkami


Pozor na!

U míchání pigmentu s kapkami nebo roztokem je velice jednoduché se "ukápnout" a potom musíte pořád přidávat a přidávat pigment, dokud není směs dostatečně hustá.... Doporučuji, když se vám toto stane, utřít tu řídkou směs a namíchat novou, jinak spotřebujete hrozně moc toho pigmentu a to je škoda. A ještě víc vám doporučuji nejprve kápnout a pak přidávat pigmenty. :-)


Glitrové pigmenty - M.A.C.Všeobecně

Tohle samozřejmě nejsou všechny způsoby stínů a stínování, ale je to všechno na co jsem si vzpomněla a přišlo mi to užitečný :-)
 A pokud se chcete zeptat na nějaký jiný způsob líčení, příp. dovysvětlit něco, co jsem v článku nenapsala zrovna moc obratně, napište mi to do komentářů, ráda vám to zodpovím :-)

Krásný zbytek večera a pěkný víkend!


Radka

2 komentáře:

 1. Všechny looky znám a kromě posledního taky využívám. :-) Docela mě ale zaujalo líčení s pomocí lepicí pásky, že to vytvoří takový ten ostrý okraj, jestli víš, co myslím... několikrát jsem to už zkoušela, ale úplně nevím, jak moc zešikma tu pásku mám nalepit a výsledky se mi pořád nelíbí. :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to tě moc chválím Ilko :-)
   Jj lepící pásku taky občas použiju, ale nepoužívám tu klasickou průhlednou, tam i přijde dost drastická :D já používám pásku na oblepování nábytku - koupíš normoš v papírnictví. Ona o něco míň lepí, takže si s odlepováním neutrhneš i půlku hlavy.
   Jak zešikma ji dát - víš jak se měří konec obočí? Tedy přiložením tužky ve směru "okraj nosu, koutek oka a obočí" ? Tak přesně v tomto úhlu by měla být i ta páska ;) Za tuto hranici by se při běžném nošení stín dostat neměl. Pokud máš třeba svěšené koutky očí, můžeš tuto hranici o něco přiblížit k oku, opticky ho to pozvedne ;)

   Vymazat